Skontaktuj się z nami

+48 783 585 732​

Suche igłowanie i mezoterapia kolagenem

Sucha igłoterapia, znana również jako dry needling, to technika fizjoterapeutyczna, w której cienkie igły są wprowadzane do skóry bezpośrednio w obszary mięśniowe, zwykle w celu zmniejszenia bólu lub poprawy funkcji mięśni.

Dlaczego wybrać suchą igłoterapię?

Skuteczność: Sucha igłoterapia jest uznawana za skuteczną w łagodzeniu bólu i stymulowania leżących poniżej mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (tzw. trigger points – TrP), tkanki mięśniowej w celu leczenia bólu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń ruchowych. poprawie ruchomości stawów. Należy pamiętać, że jest to zabieg rozluźniający i przynoszący pacjentowi ulgę w występujących dolegliwościach bólowych

Indywidualne Dostosowanie: Procedura może być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, koncentrując się na konkretnych obszarach problemowych.

Brak Leków: Ta forma terapii nie wymaga stosowania leków, co jest atrakcyjne dla tych, którzy chcą unikać farmakoterapii.

Częstość Zastosowań: Sucha igłoterapia może być stosowana jako składnik kompleksowego planu leczenia lub jako procedura jednorazowa.

Czego oczekiwać podczas suchego igłowania?

Podczas zabiegu mogą wystąpić krótkotrwałe uczucia mrowienia lub ciężkości. To normalne i zazwyczaj ustępuje po zakończeniu zabiegu. Ważne jest, aby współpracować z doświadczonym fizjoterapeutą, który może dostosować procedurę do Twoich indywidualnych potrzeb i tolerancji.

Suche igłowanie to nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje drobne igły do stymulacji skóry. Proces ten pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, oraz poprawia jej teksturę i jędrność. Sucha igła przenika przez górne warstwy skóry, co zwiększa wchłanianie kosmetyków i składników aktywnych, zapewniając jeszcze lepsze rezultaty.

Mezoterapia kolagenem to innowacyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu czystego kolagenu bezpośrednio w skórę. Kolagen jest głównym składnikiem struktury skóry, odpowiedzialnym za jej elastyczność i nawilżenie. Mezoterapia kolagenem dostarcza skórze potrzebnych substancji odżywczych, pobudza produkcję kolagenu, a także redukuje widoczność zmarszczek, drobnych linii i blizn.

Przeciwskazania do suchego igłowania:

Wskazania do suchego igłowania:

Wszelakiego rodzaju przeciążenia np.: ból barku z powodu napiętych mięśni, „łokieć tenisisty czy golfisty”, ból Achillesa z nadmiernie napiętą lydką, „kolano biegacza”, bóle dolnego odcinka kręgosłupa lub szyi, ból okolicy mięśni pośladkowych. Suche igłowanie ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie są przeciążenia i dużym problemem jest napięty mięsień.

Mezoterapia kolagenem

Mezoterapia kolagenem to zaawansowana metoda, która łączy w sobie skuteczność mezoterapii z regeneracyjnymi właściwościami kolagenu. Jest to bezbolesny zabieg, który ma na celu poprawę elastyczności, jędrności i ogólnej jakości skóry, walkę z bólem aparatu mięśniowo-szkieletowego. Produkty te służą do wspomagania leczenia ograniczeń ruchu powstałych w wyniku starzenia się aparatu ruchu, uszkodzeń mechanicznych ścięgien, mięśni, czy więzadeł.

Korzyści mezoterapii kolagenem:

Poprawa elastyczności skóry: Kolagen jest kluczowym elementem dla elastyczności skóry, więc wprowadzenie dodatkowej ilości tego białka może poprawić jej jędrność, a także zlikwidować tzw. drugi podbródek czy wdowi garb.

Redukcja zmarszczek: mezoterapia kolagenem może pomóc w zredukowaniu drobnych linii i zmarszczek, nadając skórze młodszy wygląd.

Stymulacja produkcji kolagenu: Procedura może również pobudzić naturalną produkcję kolagenu przez komórki skóry, co przynosi trwałe korzyści.

Intensywne nawilżenie: Kolagen ma zdolność zatrzymywania wody, co sprawia, że skóra staje się lepiej nawilżona.

Leczenie zaburzeń na tle reumatologicznym: Sprzyja procesom naprawczym, które ma miejsce po fazie zapalenia. Suplementacja kolagenowa działa przeciw degradacji tkanek i stawów. Miejscowe iniekcje kolagenu wzmacniają, chronią, przebudowują i zastępują tkanki narządu ruchu.

Zastosowanie w traumatologii, ortopedii, medycynie sportowej i medycynie rehabilitacyjnej: Uszkodzone włókna kolagenowe w miejscu przerwania na skutek starzenia się, urazu czy przeciążenia charakteryzują się tym, ze nie mają już organizacji liniowej, a chaotyczny układ co skutkuje osłabieniem danej okolicy ciała. Aby uniknąć nawrotom urazów należy zwiększyć odporność uszkodzonej tkanki w okresie remodelowania.

Rany i blizny: owrzodzeniowe, powypadkowe/pourazowe, rany cukrzycowe, pooperacyjne/pozabiegowe, oparzeniowe, odleżyny, rozstępy, potrądzikowe, po nacięciu/pęknięciu krocza, po cesarskim cięciu,